O mne

tv_panel_biely_lesk_3

Každý z nás je originál

Chalúpka pod lesom, presklený penthaus na streche mrakodrapu, betónový bunker, dom v korune stromu či energeticky pasívny hobitý domček skrytý v trávnatom kopčeku… Počet ľudí, ktorí odmietajú tradičné bývanie a hypotéky, ktoré im celoživotne na nohu priviažu železnú guľu, rastie. A hľadajú možnosti, ako si kvalitné bývanie zabezpečiť na mieru.

Vždy som sa tešila, až si raz budem zariaďovať svoj byt. Potom som si za manžela vzala maximdesign.sk a len sa v nemom úžase prizerala, čo všetko sa v súčasnosti dá vymyslieť, a ak chcete, aj vyrobiť. Jediné, čo som si presadila, boli červené doplnky a dvere na kúpeľni, no neľutujem. Kto k nám príde na návštevu, len neveriacky sa obzerá. Moderný, leštený, drevený nábytok v kontraste s betónom, lampami zo šrotoviska a zabudnutou kabelážou vytvárajú atmosféru amerických filmov. Oblé tvary japonských pagod, bonsaje a červená farba, v kontraste s bielou a dubovou, zútuľňujú priestor a cez presklenú stenu sa len pootočením hlavy premiestnite do Tatier či medzi hviezdy nočnej oblohy.

Obzvlášť rada mám večery doma. V krbe praská oheň, plamene si jemne tancujú v tieňoch na tmavom nábytku i stenách. Obľúbená platňa, napínavá kniha, spokojne odfukujúce psy a idylka je dokonalá.

Často premýšľam o tom, ako vlastne funguje ľudský mozog a koľko rôznych variácií sa skrýva v hlave každého z nás. Kým ja si nechápavo obzerám drevenú konštrukciu, môj muž v nej dávno identifikoval lis na olivy. Kým ja na šrotovisku vidím len kopu odpadu, hadičky, skrutky a všeličo, čo ani neviem pomenovať, on už presne vie, ako si z toho vyrobiť ohýbačku, pozvárať záhradný gril či vytvoriť nezvyčajný doplnok na stenu z hrdzavého kolesa buldozéru.

Náš domov je pre mňa oázou, kde všetky problémy ostávajú za dverami a vychutnávame si silu okamihu. Aj alebo najmä preto, že práca môjho muža je pre neho zároveň i koníčkom. Nebojte sa byť originálni a hľadať riešenia, ktoré vám padnú na mieru. Hoci to často stojí viac času, energie,  i peňazí, výsledok stojí za to.